חדשות


טקס הכרזת הקמת יחידת החילוץ וההצלה של עיריית יבנה

במעמד ראש העיר מר צבי גוב ארי, מפקד מחוז המרכז של פיקוד העורף אל"מ יאיר ברקת, מפקד יחידת החילוץ וההצלה של העיר יבנה אל"מ (מי'ל) עו"ד שמואל פז, מתנדבי היחידה וקצינים מפיקוד העורף הוכרז על הקמתה הרשמית של יחידת החילוץ וההצלה של העיר יבנה.

יחידת החילוץ וההצלה מונה כיום כ- 80 מתנדבים ועובדי עיריית יבנה, אשר ביצעו לפני כשנה את אימון ההקמה הראשון. הקריאה של "בצרה קראת ואחלצך" היא המוטו של פעילות היחידה.

ראש העיר, צבי גוב-ארי הודה למתנדבים המוכנים להקדיש מזמנם הפרטי וממרצם לטובת הכלל. "יבנה הינה עיר שתושביה מתנדבים בכל תחומי החיים", אמר ראש העיר והוסיף כי "אין ערך מקודש יותר מאשר הנכונות לפעול להצלת חיים".

מפקד מחוז מרכז בפיקוד העורף, אל"מ יאיר ברקת בירך את מפקדי היחידה ומתנדביה וציין כי יבנה ממשיכה במסורת של הובלה במתן מענה ובמוכנותה לשעת חירום. המתנדבים הרבים ליחידת החילוץ וההצלה של יבנה הינם הדוגמה המוחשית של "ישראל היפה".

מפקד היחידה אל"מ (מיל.), עו"ד שמואל פז הודה לראש העיר על האמון שניתן בו ובחבריו ליחידה ועל הזכות לעסוק יחד עם המתנדבים בתחום הערכי והמוסרי של הצלת חיים. המוכנות המבצעית של היחידה ומתנדביה תכלול ביצוע הכשרות מסודרות ומאורגנות ע"י גורמי העירייה ופיקוד העורף.

סא"ל (מיל.) אודי בן-אריה ששימש עד לאחרונה כמפקד גדוד החילוץ בפיקוד העורף הציג את מכלול מרכיבי תפקיד יחידת החילוץ וההצלה העירונית ואת ההכשרה הניתנת ליחידה ע"י פיקוד העורף. סא"ל אודי ציין את שיתוף הפעולה הפורה עם ראש העיר יבנה ועם כלל העוסקים במוכנות העיר לשעת חירום, בתרגילים ובמבצעים שהתרחשו בשנים האחרונות.

קב"ט העירייה ציון דויד מסר בכנס כי בתחילת חודש דצמבר יתקיים אימון להכשרת מתנדבי היחידה. ההכשרה תעסוק בטכניקות של חילוץ והצלה ממבנים שנפגעו כתוצאה של רעידת אדמה, פגיעת טיל, פח"ע או תאונה. בנוסף יוכשרו המתנדבים גם במתן סיוע רפואי בסיסי ובסיום ההכשרה יתקיים תרגיל חילוץ והצלה נרחב. 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.