חדשותמיבנה יצאה תורה: הוכתרו חתני חידון התנ"ך הארצי לנוער שנערך ביבנה

העיר יבנה אירחה בפעם השנייה את חידון התנ"ך הארצי לנוער. צוריאל נעמן (אורט שלומי) ואלקנה פרידמן (ישיבת "בני צבי" בבית אל) הוכתרו כחתני התנ'''ך לשנת תשע"ו. ראש העיר, צבי גוב-ארי: "ביבנה ניצת לפיד היהדות לאחר חורבן בית שני. 929 פרקיו של התנ"ך מהווים מעיין ומבוע לאמונה, למוסר, לחוקים דתיים והוא ששמר אותנו במשך אלפי שנים והביאנו עד הלום".

חידון נערך ביום שלישי בהיכל התרבות ביבנה במעמד ראש העיר, צבי גוב-ארי, מנהל מינהל חברה ונוער במשרד החינוך, דני רוזנר, מנהל מינהל חברה ונוער במחוז, רפי דהן, מ"מ וסגני ראש העיר, חברי מועצה, מנהלים ומפקחים במשרד החינוך, בני משפחות המתמודדים ונכבדים רבים. בראש חבר השופטים עמד רב העיר יבנה, הרב דוד אבוחצירא ואת החידון כולו הנחה איש הרדיו, דן כנר. נגני הקונסרבטוריון העירוני הופיעו בקטעי נגינה וזכו לתשואות.

ראש העיר, צבי גוב-ארי אמר בנאומו כי "ספר הספרים ליווה את העם היהודי משך דורות בהיותנו בתפוצות ומלוונו עד ימינו אנו. 929 פרקיו מהווים מעיין ומבוע לאמונה, למוסר, לחוקים דתיים והוא ששמר אותנו במשך אלפי שנים והביאנו עד הלום. גוב-ארי הדגיש את מרכזיותה של העיר יבנה ליהדות ואמר כי "כאן ניצת מחדש לפיד היהדות לאחר חורבן בית שני. בעיר דוגלים בכך שהאדם מצוי במרכז בכל הקשור לבניית דור העתיד על מנת שיוכל להתמודד עם אתגרי המאה ה-21. הדבר האחר הוא איכות חיינו במקום כאשר זוהי העיר שכדאי לחיות בה על פני כל עיר אחר".

החידון הממלכתי הינו אחד מאירועי השיא המרגשים הנוגעים לכלל יהודי העולם והוא הועבר בשידור חי ברשת האינטרנט. בחידון התמודדו 12 תלמידים אשר העפילו לשלב הגמר לאחר שגברו בשלבים המוקדמים על 1,200 תלמידים. את המתמודדים, אשר הפגינו בקיאות מרשימה ברזי התנ"ך ליוו בני משפחה וחברים רבים שמילאו כל פינה פנויה באולם ועודדו במרץ את נציגיהם. בתואר סגן חתן התנ"ך הארצי לנוער מבתי הספר הממלכתיים הוא יונתן אלדר (ליאו בק בחיפה). סגנית חתן התנ"ך הארצי היא תהילה מטס (אולפנת בהר"ן גדרה). שני החתנים ושני הסגנים ייצגו את ישראל בשלב המקדים של חידון התנ"ך העולמי לנוער יהודי שיתקיים כמידי שנה ביום העצמאות בירושלים.

פורסם בתאריך: 10/04/2016 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.