חדשות


ביקור ועדת פרס החינוך הארצי ביבנה

ועדת פרס החינוך היישובי ארצי ביקרה אמש (ג') בעיר יבנה והתרשמה מהעשייה החינוכית הענפה המתקיימת בעיר. העיר יבנה, זוכת פרס החינוך המחוזי לשנת 2013, הומלצה ע"י הנהלת מחוז המרכז במשרד החינוך כמועמדת לפרס הארצי.

בביקור השתתפו חברי ועדת הפרס הארצי בראשותה של סמנכ"לית ומנהלת מינהל הכשרה מקצועית במשרד החינוך, גילה נגר, מנהלת המחוז, עמליה חיימוביץ', מנהלת אגף החינוך, רות שרעבי, מחמ"ד מחוז מרכז, שרה נעמן, הנהלת המחוז, מפקחים, מנהלי בתי הספר, תלמידים והורים.

את הבאים לכנס שנערך בכותר יבנה קידמו תלמידי ביה"ס ''בן גוריון'' בקטעי נגינה בכלי מיתר ונשיפה . ראש העיר, צבי גוב-ארי הציג את העשייה בעיר בנושא החינוך והדגיש כי העירייה פועלת ללא לאות לקידום ופיתוח גישות חינוכיות חדשניות ופורצות דרך תוך השקעה משמעותית בשיפור איכות ההוראה, בטיפוח מנהיגות חינוכית, פיתוח מנהיגות מנהלים, מורים ותלמידים. בנאום שנשא בפני חברי הוועדה הדגיש גוב-ארי כי בעיר מושם דגש על מינוף בתי הספר לחדשנות פדגוגית ובהתוויית ייחודיות לכל בית ספר ברוח הלמידה המשמעותית. ראש העיר העלה על נס את עשייתם הברוכה ותרומתם של אנשי ההוראה ביבנה המצליחים להביא את ילדי העיר להישגים מרשימים בתחומים ערכיים, קהילתיים וחברתיים וציין בגאווה את השיעור הגבוה של הגיוס לצה"ל, לקצונה וליחידות קרביות.

בסיור במוקדי הלמידה הבית-ספריים סיפרו התלמידים והמורים על התכנית הבית-ספריות, על מיזמים ייחודים בתחום החינוך מדעי-טכנולוגי בכל שכבות הגיל, תכניות ליזמים צעירים של "תעשיידע" בחינוך היסודי ועוד. מרגש במיוחד היה סיפורם של תלמידים בעלי צרכים מיוחדים אשר סיפרו על השתלבותם המוצלחת והישגהם. מנהלת אגף החינוך, רות שרעבי הציגה את שלושת הקריטריונים שעל-פיהם הומלצה העיר לקבלת פרס חינוך ארצי. הצגתה זכתה למחמאות רבות של ראש העיר והנוכחים.

מנהלת המחוז, עמליה חיימוביץ ציינה בסיום הכנס כי "החינוך ביבנה נמצא בראש סדר העדיפויות העירוני בחזון החינוכי ובתרגומו האופרטיבי. מערכת החינוך רואה כערך עליון את המצוינות החינוכית ומגמת השיפור המתמיד וניכרת השקעה רבה בהטמעת תוכניות ותהליכים ייחודיים וחדשניים. אין ספק כי בהובלתו ובמנהיגותו של מר גוב-ארי באה לידי ביטוי תפיסה עירונית רחבה המדגישה היבטים לימודיים ערכיים, מוסריים, חברתיים וקהילתיים. גורמי החינוך ברשות והעומד בראשה שוקדים על פיתוח זיקה ערכית לאומית כחלק מתפיסת עולם".

גילה נגר, מ"מ יו"ר ועדת הפרס אמרה: "התרשמנו עמוקות מחזונו החינוכי של ראש העיר אשר עיקרו בניית דור חדש של אזרחים שיוכלו להתמודד עם אתגרי המאה ה-21, מבלי לשכוח אף אחד מאחור. ניכר כי בעיר יבנה העיסוק בחינוך נגזר ממהלכים ארוכי טווח ולא רק מתכניות ופרוייקטים. האיכויות והתוצרים שהוצגו בפנינו מרשימים בכל קנה מידה. תשומת הלב וההוקרה שהעירייה והעומד בראשה מעניקים לעוסקים במלאכת החינוך ולפורשיה מחממת את הלב ומלמדת על שותפות דרך מלאה ואמיתית".

ראש העיר, צבי גוב-ארי: "אנו מבינים היטב כי עתידה של מדינת ישראל מונח במאמץ שלנו לחנך את הדור הבא, להכשיר תלמידים המסוגלים להתמודד עם האתגרים ונאמנים לעמם ומולדתם. המאפיין את יבנה הוא ביצירת המשכיות בכל נושא בו אנו עוסקים- אלה מהלכים אסטרטגיים מתמשכים תוך מעקב ובקרה. נושא החינוך הוא הדבר היפה והמפואר שאדם יכול לעסוק בו ואנו מקפידים להביט רחוק אל האופק מבלי לשכוח להביט לאחור אל שורשינו ומורשתנו. נתוניה של יבנה בכל הקשור למדד הסוציואקונומי ומדד טיפוח בתי הספר הינם מורכבים ביותר ואני בספק אם קיימת עיר נוספת המגיעה להישגים חינוכיים ולהכלה כפי שמתרחש ביבנה. בשנת תשע''ג עמד שיעור הזכאים לבגרות בקרב הלומדים בעיר על 90.4%, הישג מרשים בכל קנה מידה, מתוכם אחוז ניכר של תלמידי כיתות אומץ ומב"ר, כאשר עשירון הנשירה הכלל עירוני הוא נמוך במיוחד (2). אחוז הגיוס הגבוה בעיר (85.1%), קצונה ויחידות מובחרות (71%) מצביע על חינוך ערכי ועל דרך נכונה. העיר משקיעה סכומים אדירים בחינוך- עלות החינוך כ-94 מיליון ש''ח בשנה מתוכם 41 מיליון ₪ מתקציב העירייה. 40% מהתקציב השנתי מושקעים בחינוך והעירייה משלימה מיליוני שקלים לטובת בניית מוסדות החינוך על-מנת לאפשר איכות בנייה גבוהה ותשתיות מיטביות יותר (בשנים 2010-2013 הושקעו 49 מליון ₪ במוסדות חינוך). התוצרים הם פרי עמלם של אנשי החינוך המסורים בעיר. דבר לא יכול להתקיים ללא מנהיגות ולשמחתי העיר התברכה במנהלים מובחרים המייצרים פריצות דרך ומבינים את תפקידם בבניין העיר והמדינה". 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.