חדשות


מפקד פיקוד העורף, האלוף איל איזנברג ביקר ביבנה:

"יבנה היא מודל לרשות שהכינה עצמה

בצורה נכונה לכל התרחישים האפשריים"

מפקד פיקוד העורף, האלוף איל איזנברג ביקר ביום רביעי ביבנה. האלוף שמע במרכז השליטה (106) סקירה מקיפה על מערך מצלמות האבטחה שהקימה העירייה והשימוש בה בעיתות חירום.

בפגישה בעירייה השתתפו ראש העיר, צבי גוב-ארי, מפקד המחוז, אל"מ יאיר ברקת, מנכ"ל העירייה, עובד קונה, קצין אוכלוסיה, סא"ל שלמה לוי, מפקד היקל"ר, סא"ל (מיל.) עוזי ערן, והקב"ט העירוני, ציון דוד. במפגש עם האלוף הוצגה סקירה את נתוני העיר, קצב גידול האוכלוסיה ומוכנותה של העירייה למצבי חירום. בשנים האחרונות שיפרה העירייה את מוכנותה למצבי חירום באמצעות תירגול שוטף של כלל מערכותיה ובעלי התפקידים, הקמת יחידת חילוץ והצלה המבוססת על מתנדבים ועובדי עירייה (בעיקר למקרה של רעידות אדמה), שיפור תחום אחזקת המקלטים העירונים, פריסת מצלמות אבטחה ברחבי העיר, עיבוי מערך הצופרים, תיגבור מערך הפצת ההודעות לתושבים ועוד. בשנה"ל הקרובה תחל לפעול בתיכון ''האורן'' תחנת שידור אשר תשמש בחירום להעברת הודעות חיוניות לאוכלוסיה. בפגישה הועלו מספר דרישות של העיר הנוגעות למערך המיקלוט והצופרים. בסיור שנערך במרכז השליטה העירוני (106) ניתנה לאלוף סקירה מקיפה על מערך מצלמות האבטחה שהקימה העירייה והשימוש בה בעיתות חירום.

בדבריו, הביע האלוף איזנברג את הערכתו להנהלת העיר וציין את התרשמותו ממידת מוכנותה של העיר לכל התפתחות. "העיר יבנה עשתה קפיצת מדרגה משמעותית, התפתחותה נובעת מרמת החינוך בה, הרווחה והביטחון האישי שחשים התושבים. יבנה היא מודל לרשות שהכינה את עצמה בצורה נכונה לכל התרחישים האפשריים. נכונו לנו אתגרים רבים בהם אזרחי ישראל ידרשו להפגין חוסן ועוצמה. המנהיגות המקומית החזקה, שיתוף הפעולה בין הרשות והפיקוד, ההתארגנות המוקדמת והפעולה השיטתית והרצינית, כפי שהדבר בה לידי ביטוי ביבנה, הם המפתח להצלחתנו". 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.