חדשות


בטיחות בדרכים: הורים של זה"ב

בבית ספר הירוק ''רבין''

מידי בוקר הורים בבתי הספר היסודי הירוק ע"ש "רבין" עוזרים לתלמידים לרדת בבטחה מכלי הרכב בדרכם אל ספסל הלימודיןם. היוזמה 'נולדה' במטרה להתמודד עם פקקי התנועה בשעת ההגעה לבית הספר ולמנוע את הסכנה הבטיחותית המתלווה להם.

כחלק מהתכנית העירונית בתחום התחבורה והבטיחות בדרכים הנחה ראש העיר, צבי גוב-ארי את מטה הבטיחות העירוני בראשותו של מ"מ וסגן ראש העיר, משה חזות, להרחיב את הפעילויות להגברת בטיחות הילדים בסביבת מוסדות החינוך.

מטה הבטיחות בשיתוף הנהלת בית הספר וועד ההורים מובילים פיתרון הולם לבעיית עומס התנועה הנוצר מידי יום בכניסה לבית הספר. במטרה לצמצם את התופעה הוחלט לקיים מידי יום תורנות הורים המסייעים לתלמידים לרדת בביטחה מהרכב. בדרך זו מצטמצם למינימום משך זמן חניית כלי הרכב בכניסה לבית הספר. הורים מכל הכיתות מתייצבים מידי בוקר החל מהשעה 7:30 ועד 8:10 ועוזרים לתלמידים לרדת בבטחה מכלי הרכב. ההורה המתנדב ניגש לרכב העוצר, פותח את הדלת האחורית ומאפשר לתלמידים להיפרד מההורים ולרדת מהרכב בצורה בטוחה ומהירה. העירייה מתכוונת בתקופה הקרובה לסמן את שפת המדרכה המיועדת ל"הורים של זה"ב" ואף חילקה להם אפודים זוהרים.

ראש העיר, צבי גוב-ארי ציין כי "המטרה היא בראש ובראשונה לדאוג לבטיחות מירבית של תלמידי בית הספר המגיעים בכל בוקר אל המוסד בו הם לומדים, בנוסף לכך טיפול בצוואר הבקבוק ובעומס התנועה בכניסה לבית הספר. אנו משקיעים רבות בתחום הבטיחות בדרכים והגברת המודעות לנושא זה ופעולה זו מצטרפת ליעד שהגדרנו להפחית לאפס את מספר הנפגעים בדרכים בשטחי העיר".

מ"מ וסגן ראש העיר ומחזיק תיק התחבורה משה חזות ציין את שיתוף הפעולה של ההורים ואמר כי העירייה תקדם פעילות דומה גם בבתי ספר נוספים בעיר. 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.