חדשותשר החינוך נפתלי בנט בסיור במוסדות חינוך ביבנה: "גאה במערכת החינוך המפוארת ביבנה"

שר החינוך, ח"כ נפתלי בנט וראש העיר, צבי גוב-ארי ערכו הבוקר (ג') סיור מיוחד במספר בתי הספר בעיר. השר בנט התרשם מהעשייה החינוכית הענפה ביבנה בה ניתן דגש על חינוך לערכים והמחוייבות המוחלטת של העירייה והעומד בראשה לקידום החינוך בעיר.

בביקור השתתפו סגן שר החינוך, ח"כ מאיר פורוש, מנהלת מחוז המרכז, עמליה חיימוביץ, מנהל החמ"ד, הרב גד ברטוב, מפקחת החינוך הממלכתי יסודי, כוכבה ברק, מפקח הכולל על החמ"ד, יהודה בש, מנהל המחוז החרדי, איציק זהבי, מנכ"ל רשת החינוך העצמאי, הרב אליעזר סורוצקין, מנכ"ל העירייה, דוד שטרית, מנהלת אגף החינוך, רות שרעבי, מ"מ וסגן ראש העיר, משה חזות והסגנים רפאל (פאלי) כהן ואהוד ויצמן, חבר המועצה אלי מזוז ונכבדים נוספים.

שר החינוך פתח את ביקורו במוסדות החינוך התורניים של רשת החינוך העצמאי והתרשם מהעשייה החינוכית בבתי הספר "סיני בנים'', ''סיני בנות'' ותיכון ''בנות לאה''. השר נפגש עם הרב אליעזר סורוצקין, מנכ"ל רשת החינוך העצמאי, שמע סקירה מקיפה מהמנהלים ובעיקר שמח לפגוש את התלמידים והתלמידות שסיפרו לו על חוויתיהם ועל הלמידה המשמעותית בבתי הספר. השר בנט ביקר בשיעורים ובכיתות המדעים, צפה בשיעורים מיוחדים המשלבים במערכת השעות של בית הספר. בתיכון "בנות לאה" שוחח השר עם הצוות על המסגרת הלימודית והחינוכית של הבנות. תלמידות כיתה י' הציגו את הפרויקטים בלמידה משמעותית שהכינו במסגרת תכנית הלימודים החדשה והשר השתתף בשיעור "הבית היהודי" בכיתה י"ב.

בהמשך ביקר השר בבית הספר הממ"ד 'יחידני' שם הוצגו בפניו עבודות חקר בתחומי התיקשוב, תקשורת בינאישית וטכנולוגית. בית הספר בניהולה של שני ברזילי משלב פדגוגיה דיגיטלית ומשתתף בתכנית הלאומית. בהמשך סייר השר בבית הספר "ביאליק לטבע" שם ביקר בגן הזואולוגי, ערך ביקור באגף המעבדות ושמע סקירה של התלמידים בחממה הבית ספרית.

בתום הסיור נערכה פגישת עבודה בעירייה שם סקר ראש העיר צבי גוב-ארי את הנתונים הדמוגרפיים של העיר ואת העשייה הענפה בתחום החינוך.

ראש העיר ציין כי שיעור הזכאות לבגרות בקרב הלומדים ביבנה בשנה"ל תשע"ה הוא מרשים ביותר ועמד על 94.4%, כאשר שיעור הזכאות באולפנא עומד על 100%, בנות לאה 96%, בתיכונים האורן והאלון 94% ובתיכון נריה 90%. גם שיעור הגיוס לצה"ל בעיר הוא מרשים ביותר: האלון 100%, אורמת 96.3%, נריה 95.8%, האורן 94.8%.

ראש העיר הציג בפני השר את המגמות הייחודיות בחינוך כגון הייחודיות הבית ספרית של כל אחד מבתי הספר בעיר, תכניות ייחודיות כגון "המורה המהנדס", "המורה המגשר", תכנית העצמת מנהלים, שיפור הוראת המתמטיקה, מנהיגות הנוער, קידום תכנית לפיתוח בית ספר אורמת כמכללה טכנולוגית, תכניות חינוך ותעשייה והקמת כיתות פרימיום בבית ספר נריה (בשיתוף חברת אינטר-לאב) ובבית ספר האורן (בשיתוף חברת אורבוטק). עוד הוצגו תכניות הגישור לתלמידים, הורים ומורים, פרויקט תעשיידע בקרב תלמידי כיתות ה' בבתי הספר ותכנית "נס טכנולוגיות" לפיתוח תחומי הסטארט-אפ והמדע.

בתכנית התיקשוב של בתי הספר וגני הילדים בעיר הושקעו עד כה על ידי העירייה כ- 4.27 מיליון ₪. ראש העיר הציג את הרחבת העיר ואת שיעור הגידול שחל משנת 2011 (34,000 תושבים) עד 2015 (45,221 תושבים), משמע עלייה של כ-32%! בתקופה זו הוקמו בעיר שלושה בתי ספר יסודיים (רבין, אומנויות, אקולוגי) ו- 44 גני ילדים חדשים. גידול דרמטי נרשם במספר הילדים במוסדות החינוך בין השנים 2012-2016, עלייה של 92% בגני הילדים (2,814 ילדים לעומת 1,464 ילדים) ו- 19% בכיתות א'-יב' (7,366 תלמידים לעומת 6,173). כמו כן הוצג לשר השיעור הגבוה של השתתפות העירייה בהוצאות הסעות תלמידי החינוך המיוחד, זאת לעומת הירידה באחוז ההשתתפות של משרד החינוך (בין השנים 2012-2014 צומצמה השתתפות המשרד מ- 54% ל- 44% בלבד).

העירייה נדרשת להשלמת תקציב משמעותי ביותר לבינוי בתי ספר וגני הילדים שעמד בשנת 2015 על 26,012,958 ש"ח, ולצורך השלמת פרויקטים שונים במערכת החינוך הגיעה ההוצאה העירונית ל- 15,269,750 ₪ מתקציב הרשות.

השר בנט סיכם את הביקור ואמר: "אני מודה מאד לראש העיר, צבי גוב-ארי על העשייה האדירה במערכת החינוך המפוארת בעיר יבנה. ראיתי היום דברים נפלאים ואני בהחלט מוקסם לראות את התוצרים וההישגים אליהם מגיעים ילדי העיר. יבנה יכולה לשמש דוגמא וסמל לערים רבות בהקניית חינוך לערכים, ציונות והשקעה וטיפוח התלמידים בעיר. משרד החינוך ימשיך לסייע ולתמוך בעשייה החינוכית ביבנה ונעמוד לצידו של ראש העיר להמשך השקעה בתחומים המשפיעים על עתיד עם ישראל".

פורסם בתאריך: 14/02/2016 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.