חדשותהבית החם של ילדי מית"ר ביבנה

ביוזמת ראש העיר, צבי גוב-ארי ייחנך בפתיחת שנת הלימודים הקרובה מרכז יום תומך רב-תחומי (מית"ר) במפתן ארזים ביבנה אשר יספק מענה טיפולי-חינוכי משולב בקהילה לאחר שעות הלימודים לבני נוער בסיכון מנותקי מסגרת. מועדון חברתי, חדר כושר, מרחבי מוסיקה ואמנות, חוגים שונים ועוד הם רק חלק מהתכנית. הפעילות במימון עיריית יבנה ומשרד הרווחה- השירות לשיקום נוער.

יוזמה חדשה של ראש העיר, צבי גוב-ארי תאפשר, לראשונה, שיתוף פעולה פורה ואיגום משאבים בין כלל הגורמים העירוניים לרווחתם של בני נוער בסיכון. בפגישה שנערכה בהשתתפות מנהל מפתן ארזים, יצחק דוידי, מנהל היחידה לקידום נוער, אורי איטח, המפקחת המחוזית על המפתן, רוית לוי-וולסקי, מנהל מחלקת הנוער, רועי סודאי, עו"ס ברוך הרשקוביץ ורכזת מית"ר, דורין יארניצקי סוכם על הגברת הפעילות המשותפת של כלל הגורמים בעיר לטובת בני נוער בסיכון בגילאי 13-18. לשם כך אופיינה אוכלוסיית היעד- נוער בסיכון ומשוטט מהקהילה ומהמפתן.

בשנת הלימודים הקרובה יהווה מית"ר בית חם ופתוח לבני נוער, מידי יום בשעות שלאחר הלימודים, החל מהשעה 13:45 ועד 20:00. במקום יפעל צוות טיפולי, מדריכים חברתיים ומתנדבים אשר 'יעטפו' את הנערים בחום, תשומת לב ואהבה.

הפעילות המגוונות במית"ר מיועדת לבני נוער מנותקים מכל מסגרת, נערים ונערות שנשרו ממערכות החינוך ונמצאים ללא מסגרת לימודים או תעסוקה. המטרה היא לצמצם את הניתוק והשוטטות בקרב בני הנוער בסיכון ובעבודה קשה להחזיר את אותם בני נוער להשתלב בקהילה.

במרכז מית"ר אשר החל לפעול לפני מספר שנים מתאמנים בני הנוער במסגרת עם גבולות ברורים ועם תמיכה רב-מערכתית. המענה הניתן במיתר הוא חינוכי, טיפולי, שיקומי רב-תחומי על רצף הסיכון והניתוק. בשנים האחרונות הצליחו בני נוער רבים להשתלב בהצלחה בתום שהותם במפתן ובמית"ר במערכות קהילתיות נורמטיביות ומשלבות.

''אנו מודים לראש העיר, צבי גוב-ארי על התמיכה ועידוד המיזם החברתי-חינוכי המאפשר לכלל הגורמים ברשות לשלב כוחות למענם של הנערים והנערות. כולם שמחים לתת את ההרגשה הטובה לעוד ילד שזקוק לזה. במסגרת מית"ר מתאמנים בני הנוער בהגברת מוטיבציה לעבודה ופיתוח מסוגלות תעסוקתית, פיתוח יכולת קבלת החלטות ופתרון בעיות ובכך מתכוננים לחייהם כבוגרים מתפקדים ועצמאיים עם הסתכלות לאופק עתידי יציב", אומר מנהל מפתן ארזים, יצחק דוידי.

ראש העיר, צבי גוב-ארי: "לא לוותר על אף אחד ולא לוותר לאף אחד- זהו החזון לפיו אנו פועלים במשותף למען מטרה נעלה המבקשת להעלות על דרך המלך נוער במצבי סיכון ומצוקה. יש לכך השפעות מרחיקות לכת, הן בתחום החינוך של אותם נערים והן בתחום התנהלותם היום-יומית מעבר לזמן הלימודים. אני משוכנע כי הצוות המקצועי, הפועל יחדיו בשילוב ידיים לקידום התכנית והצלחתה, יקצור את פירות ההשקעה ויבטיח לבני נוער עתיד טוב יותר".

בפתיחת שנת הלימודים יפורסמו במסגרות הנוער השונות וברחבי העיר תכנית הפעילות במית"ר.

פורסם בתאריך:12.08.15 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.