חדשות"כנושאי שליחותם של 6 מיליוני הנספים בשואה, נתחייב גם מחר ומחרתיים ובשנים הבאות לערך של מדינת ישראל"

ראש העיר צבי גוב-ארי אמר את הדברים בעצרת הזיכרון המרכזית ביבנה לציון השואה והגבורה שנערכה אמש (ד') בהיכל התרבות העירוני בהשתתפות תלמידים, הורים ומורים מבית הספר היסודי מ"מ ''בן גוריון'' וחניכי הקונסרבטוריון העירוני.

יום הזיכרון לשואה ולגבורה מוקדש להתייחדות עם זכר השואה שהמיטו הנאצים ועוזריהם על העם היהודי ועם זכר מעשי הגבורה ומעשי המרד באירופה. הטקס נערך במעמד ראש העיר, צבי גוב-ארי, מ"מ וסגני ראש העיר, חברי מועצת העירייה, ניצולי שואה, תושבים ואורחים.

במהלך הטקס המרגש שעמד בסימן "אני האחרון שנשאר" הופיעו תלמידים, מורים והורים מביה"ס ''בן-גוריון'' בניהולה של ניצה כהן, בקטעים המתארים דיירי בניין אחד בתקופת המלחמה וסיפורי המשפחות היהודיות שנקרעו משגרת חייהם (בימוי: אילנה סוויסה).

ראש העיר, צבי גוב-ארי התייחס בנאומו המרגש למעשים השטניים של הנאצים ועוזריהם ולרשעותם המחרידה: "בערב עצוב זה בו אנו בני העם היהודי החיים כאן, החווים את טעמה של החירות ואת הרוח המנשבת חופש לחיות על פי אמונתנו, דתנו וצרכנו. כאשר מבעד לערפל השנים, והמסופר בין הורים לצאצאים, עולים למול עינינו גם שלוחיו של המוות, המבצעים, היורים והחומסים, התולים והמכים, הבועטים בדרך למשרפות בזקנים שהאיטו את מהלכם, המגחכים בעת ששיירת בני עמנו ההולכת למוות חולפת בדרך ללא חזור. ולומדים כי זו היא תמציתה של שטנה ושנאה המתועלת לתוכנית שיש בה הכל מלבד לב אנוש, נפש אנוש, חמלה ואנושיות. גוב-ארי התייחס בנאומו לאיומים הנשמעים גם בימים אלה להשמדת מדינת ישראל וקרא להגברת המחוייבות לשימור זכרון השואה. "כנושאי שליחותם של 6 מיליוני הנספים בשואה, מן הדין כי נתחייב גם מחר ומחרתיים ובשנים הבאות לערך של מדינת ישראל. אנו אשר מיליוני המספרים שקועקעו על זרועות אחינו ואחיותינו חרוטים בברזל מלובן בתודעתנו כפרטים וכעם, חשוב כי נשכיל להעמיד כל אינטרס וכל שאיפה אישית כשולית מול התביעה לעשות, לתת, ולהקריב לטובת חוסנה וקיומה של מדינת היהודים".

פורסם בתאריך: 05/05/2016 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.